O firmie

Nasze początki...

Jesteśmy firmą rodzinną, która od pokoleń zajmuje się branżą handlową. Początki tej “zabawy” to lata 80 i hurtowa sprzedaż na giełdach koło Nowej Soli pod tzw. chmurką. Warzywa i owoce to na tamte czasy prawdziwy rarytas. Często nie udało się nawet wypakować auta, ludzie ustawiali się w kolejce po banany, pomarańcze, mandarynki itp. i to sprzedawało się w mig. Oczywiście każdy kto jest z branży zdaje sobie sprawę z czym wiążą się zakupy na giełdach. Nocne wyjazdy, długie godziny oczekiwania na towar, negocjacje cen. Wracając był tylko czas na hot-doga i kawę, ponieważ od 5.00 rano powtórka z rozrywki, hurtownicy oczekiwali nas na miejscowej giełdzie i znów to samo. W tamtych czasach wszystko wydawało się prostsze. Nie było marketów i w tzw. osiedlowych sklepikach aż huczało. Kolejki przed drzwiami do warzywniaków to norma. Zapach kiszonej kapusty z beczki pomieszany z zapachem świeżych pomarańczy – tak pamiętamy zakupy w takich miejscach.

Czas na zmiany...

W latach 90 przeszliśmy pewien progres. Weszliśmy pod dach. Co to znaczy? Zdecydowaliśmy się na otwarcie stacjonarnej hurtowni warzyw i owoców w Nowej Soli. Niektórzy śmiali się, że zeszliśmy do podziemia. I w sumie tak było. Pomieszczenie, które wynajmowaliśmy znajdowało się w piwnicy sklepu spożywczego. Dla nas był to prawdziwy raj. W końcu nie padało na głowę i nawet mieliśmy tam małe biuro, w którym dogrzewaliśmy się małym piecykiem na gaz. Klienci też zadowoleni bo po zakupach w hurtowni przysługiwała gorąca kawa, a przy tym rozmowom nie było końca. Atmosfera zawsze była rodzinna i klienci to doceniali. Cały czas głównym kierunkiem naszego rozwoju były owoce i warzywa. Zawsze dbaliśmy o jakość, duży wybór i przystępne ceny.

Rok 2012 kolejne zmiany. Wyszliśmy z podziemia. W końcu po wielu latach tułaczki nabyliśmy obiekt na terenie byłej fabryka nici ODRA. To miejsce dobrze znane nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. W dawnych czasach produkcja nici szła tutaj pełną parą. Po gruntownym remoncie otworzyliśmy hurtownię o nazwie FAMILIA.

Rozszerzyliśmy asortyment i dziś oprócz warzyw i owoców oferujemy duży wybór asortymentu spożywczego. Między innymi słodycze, napoje, art. przemysłowe i wiele innych. Kładziemy duży nacisk na sprzedaż produktów regionalnych lub takich, które są dobrze znane od lat, jak woda w syfonie czy oranżada kapslowana w szkle. Oferujemy duży wybór ciastek od miejscowych producentów ale nie tylko. Znajdziecie u nas towary różnych znanych marek.

Obecnie...

Rok 2020 to kolejne zmiany. Wszyscy wiemy co oznacza nazwa COVID-19. Dla branży handlowej to przeniesienie swojej oferty do sieci i sklepy internetowe. To właśnie w tym roku cała branża E-Commerce wręcz eksplodowała. Nie chcąc być w tyle otwieramy sklep internetowy. Bardzo szybko zyskujemy zaufania setek klientów, którzy nawet na odległość docenili naszą rodzinną atmosferę, indywidualne podejście do każdego z nich czy rozwiązywanie problemów na bieżąco. Jesteśmy nastawieni na dalszy rozwój ale przede wszystkim chcemy dbać o relacje międzyludzkie, bo to jest najważniejsze.